Bláznivé minidrony (nejen) pro děti

Jelikož obvykle drony bývají hodnoceny podle účelnosti, proč nevyrobit takové, jejichž účelem je jen tak s nimi blbnout. A nemusí jenom poletovat. Mohou i jezdit, plavat a pochopitelně nejlépe kombinovat vše dohromady. Pro děti ideální zdroj řádění. To si řekli v Parrotu a také takové udělali. Jen měli o trošičku více přemýšlet.

Prvním strojem, který je ideální na vybláznění, je Rolling Spider. Místo klasické ochrany proti vrtulím někoho napadlo dát k minidronu velká, lehoučká kola. A tak tahle hračka umí nejenom létat, ale když kola k miniaturní kvadrokoptéře připnete, můžete jezdit kdekoliv se vám zamane. Třeba i po zdi nebo po stropě. Sice lze pořídit i fotografie, ale bohužel FPV přenos se nekoná.

Když jezdit, tak jezdit. Další ideální hračkou je Jumping Sumo. Tam si o letu pravda můžete jenom nechat zdát. Tedy pokud za let nepovažujete půlmetrové až metrové skoky, které tento dron umí. V jeho případě už naštěstí kamera přenáší obraz na displej mobilu nebo tabletu, kterým dron řídíte. Mobilem ovládáte i Rolling Spider nebo níže zmíněný Hydrofoil. Pořizovat lze jak fotky tak i videa. Dokonce je možné nastavit plán trasy, kterou Sumo dron sám projede.

crazydrones
Rolling Spider a Jumping Sumo od Parrotu

Posledním unikátním nápadem je pak Hydrofoil. Nevelký trimaran, který pohání miniaturní kvadrokoptéra v podstatě totožná s tou, která uvádí v pohyb Rolling Spider. Tu jednoduše upevníte na Hydrofoil a po zapnutí se zvedne a tahem vrtulí vodní dron pohání po hladině. Když už přestane jízda po vodě bavit, je možné prostě jen tak s kvadrokoptérou poletovat. Samozřejmě i fotit.

Nápady jsou to skvělé, jen je chtělo trochu více propracovat. Chybící přenos videa u Spideru tolik nevadí, ačkoliv by byl nepochybně vítaný, přece jenom fotografie pořizovaná podle odhadu není ideální. Jumping Sumo zase až na jednu verzi s terénními koly nemůže do trávy. Ale je fakt, že záběry pořízené touhle mašinkou z myší perspektivy stojí za to. Zvláště když máte třeba kotě.

kote

Hydrofoil ztrátou přenosu videa trpí. Dojet třeba někam k rákosí a sledovat tamní život stojí za to. Snímky z hladiny také nabízejí naprosto úžasnou perspektivu. Bohužel fotit musíte naslepo, což při poměrně úzkém záběru kamerky může dělat problém. Ale je pravda, že takový záběr labutě nebo kachny z této perspektivy stojí za hřích. Ale pozor, pokud nemáte ovládání dokonale v ruce, raději bych se nepřibližoval. Když místo zatáčky a rychlého útěku před naštvaným ptákem do něj narazíte, můžete se s dronem rozloučit.

Samozřejmě tento nedostatek můžete obejít. Mikrokamera připevněná na trup lodi a FPV brýle řeší problém dokonale. Dobré řešení až na cenu. Ta několikanásobně překoná cenu celého Hydrofoil dronu.

4.7.2016
Ondřej Škoch

Mikrodrony a biodrony

Zatímco na jedné straně dosahují drony obřích rozměrů, na straně druhé se rozběhl proces jejich absolutní miniaturizace. V jedné rodině se tak ocitají stroje jako Global Hawk o rozpět [ celý článek ]

Nissan GT-R drone

Nissan ve spolupráci s Tornado XBlades Racing týmem postavil jeden z nejrychlejších závodních dronů na světě. Jeho rychlost dosahuje až 185km/h. Z 0 na 100km/h se dostane za 1.3 sekundy. Opr [ celý článek ]

New York City Drone Film Festival

Pro sobotní odpoledne vám nabízíme nejlepší záběry promítané na New York City Drone Film Festival 2016. Netřeba více informací, kochejte se nádhernými záběry! zdroj: nycdronefilmfe [ celý článek ]