Selfie dron Breeze 4K od Yuneecu

Yuneec představil svůj nový produkt na poli dronů. Tentokráte ale nemíří do poloprofesionální sféry jako s Typhoonem H. Nový minidron Breeze 4K je prý pro každého do batohu nebo kabelky pro pořízení selfie videí a fotografií na výletě či dovolené.

Breeze 4K není až taková blecha, se svými 385 gramy je na tom stejně jako Parrot Bebop. Na délku má s kryty na vrtule dvacet čtyři cm, ale je velmi kompaktní. Sklopíte vrtule a jak sugestivně naznačuje video, dáte do kabelky a jdete. Ovládání je pak pomocí mobilního telefonu či tabletu přes WiFi. Záznam je pořizovaný ve 4K rozlišení ve 30fps, fotografie pak 13 megapixelů. Paměť má dron vnitřní a to 16 GB.

Yuneec Breeze přenáší obraz do mobilního zařízení v rozlišení 720p, bezpečnost letu mají zajistit optické a infračervené čidlo, umožňující točit i v uzavřených prostorách. Kameru lze naklonit i přímo dolů, obraz je stabilizován digitálně. Určitě potěší veškeré módy pro selfie maniaky, tedy orbit, follow, journey atd. Co je méně příjemné, je dolet. Firma hovoří o maximálně 80-100 metrech. Dvanáct minut letu také není příliš. Cena byla stanovená na 500 Euro.

parrot breeze 4k

Za tuto cenu například nabízí Parrot svůj Bebop i s ovladačem pro dolet až ke dvěma kilometrům, stejnou dobou letu a širšími možnostmi. K dispozici je již i software jakým disponuje Yuneec. Dolet na samotný mobil či tablet je až trojnásobný. Samotný Bebop bez ovladače pak stojí dokonce o sto euro méně než Yuneec Breeze, pravdou je, že natáčí pouze ve Full HD.

Je zajímavé jak si dronové mocnosti hledají nové zákazníky. Bebop 2, který vydrží letět 25 minut, stojí samotný o 50 Euro více než Breeze, lze dokoupením speciální ho kitu změnit z dronu pro natočení dovolené v FPV mašinku. Firma předělala původní velký ovladač na malý, ale dolet na dva kilometry zůstává. V kitu jsou i VR brýle pro 3D zážitek z letu. Škatulata se zkrátka hýbají seč mohou, aby kupci byli ochotni sáhnout do peněženek.

 

1.9.2016
Ondřej Škoch

První kamera se zoomem od DJI - Zenmuse Z3

Dji uvedlo na trh první kameru pro drony s optickým a digitálním zoomem (22-77mm) - Zenmuse Z3- nástupce X3. Udělejme si tedy srovnání X3, respektive Z3 vs X5. Dá se posadit na řady Inspire [ celý článek ]

Očekávaný dron Lily je stále v nedohlednu

UPDATE 2.7.: Vývojářský tým oznámil, že během léta se Lily Camera na trh nedostane. Kvůli doladění software je pravděpodobným termínem podzim 2016. Rovněž potvrdil, že senzory na vyh [ celý článek ]

Quaternium Hybrix, první benzino-elektrický hybrid

První koptéra poháněná hybridním pohonem - benzinovým a elektrickým. Jedná se o kvadrokoptéru značky Quaternium typu Hybrix. Vývoj téhle bestie je financován Evropskou unií a to program [ celý článek ]