dron fotky

Povolení

Náš pilot František je registrovaným pilotem bezpilotních letadel, oprávněn létat dle předpisu L2 a doplňku X leteckého zákona. Jako provozovatel i pilot nese veškerou zodpovědnost za úkony spojené s létáním a natáčením. K tomu je samozřejmostí pojištění zodpovědnosti z provozu letadel a to až do výše několika milionů korun.

Pilot má povinnost zabezpečit bezchybný provoz letadla a vyřídit veškerá dodatečná povolení nad rámec standartních podmínek létání před každou akcí.

Pokud máte zájem o natáčení, či jiné služby spojené s drony, neváhejte nás kontaktovat na emailu honza@frantisekdron.cz nebo na telefonu 723 707 958.

Co je potřeba zařídit před natáčením ze vzduchu?

Veškerá povolení zařídíme na naše vlastní náklady a zajistíme bezpečný průběh všech letů. Pomůže nám ale, pokud v kontaktním formuláři vyplníte co nejpřesnější popis místa a zamýšlených letů. Na základě techto informací tvoříme cenovou kalkulaci, která bývá individuální. Ceník proto na stránkách neuvádíme.

Spolu s tím klientům zasíláme feedback a další nápady k výslednému videu nebo fotografii. Nebojte se nás oslovit s tím nejbláznivějším přáním! Ale na letiště, na Václavák nebo k Temelínu nás netahejte, tam je obtížné vyřídit povolení.

„V rámci legislativy ČR je komerční létání bez povolení k provozování leteckých prací zakázáno a je trestáno vysokými pokutami. To samé platí i při nedodržování leteckých předpisů a zákonů.“ 

Pravidla